Sācies "Inovāciju granti Liepājas studentiem jeb IGLS" pirmais cikls.

Šā gada 9. novembrī lieldraugi Liepājas Universitāte,  biedrība Impact Hub Liepāja, Liepājas pilsētas Izglītības pārvalde, Liepājas Universitātes attīstības fonds, piedaloties Liepājas Valsts tehnikumam kā informatīvajam atbalstītājam, vērtēja ERAF projekta “Inovāciju granti Liepājas studentiem jeb IGLS” (Nr. 1.1.1.3/21/A/004) studējošo komandu pieteikumus grantam un prezentācijas komersantu sniegtajiem izaicinājumiem, kā arī projekta dalībnieku biznesa idejām.

Atlases eksperti komisijas sēdē lēma, ka 1. ciklā projektā IGLS darbu pie ideju realizācijas uzsāks 20 studējošo komandas.

Pirmajā ciklā izaicinājumus sagatavojuši dažādu nozaru uzņēmumi, piemēram, ProGranitt, Kurzemes Biznesa Inkubators, InPass, Dekodille, Twinkle LV, Renson Nordic, Volejbola klubs “LIEPĀJA”, CODE-Y, MUUN, Global Wolf Motors, Silkvei, kā arī biedrības Ziemupīte, Keep the change un Linmeijers.

Projekta dalībnieki izstrādās mārketinga stratēģijas, veiks tirgus izpētes, piedāvās savas idejas dažādu tehnoloģisku risinājumu ieviešanai, viņiem būs iespēja realizēt savas biznesa idejas, saņemot finansiālu atbalstu, mentoru konsultācijas. Jauniešus piedalīties projektā motivē redzesloka paplašināšana uzņēmējspēju attīstībā, iespējas iesaistīties uzņēmumu ikdienas procesos, realizēt savu biznesa ideju, projekta aktivitātes sasaistīt ar mācību vai studiju procesu.

IGLS projekts paredz 4 ciklus, kur katrā no tiem uzņēmējiem ir iespēja pieteikt savus izaicinājumus, savukārt studējošie tiek aicināti pieteikties, lai risinātu komersanta izaicinājumus vai pieteikt savu biznesa ideju. Pieteikuma anketa ir pieejama ŠEIT.

Projekta īstenošanas laiks ir 15 mēneši sākot no 01.09.2022. līdz 30.11.2023., kur jauniešiem ir iespēja 4 mēnešu garumā, piedaloties projekta aktivitātēs, saņemt ikmēneša stipendiju EUR 200.00 apmērā un attīstīt savas uzņēmējprasmes un inovētspējas.

Projekta finansiālais atbalsts gūts no Eiropas Reģionālās attīstība fonda projekta “Inovāciju granti Liepājas studentiem jeb IGLS” (Nr. 1.1.1.3/21/A/004).

Studentus aicinām pieteikties ŠEIT.

Sākas "Inovāciju granti Liepājas studentiem jeb IGLS" īstenošana

Ar 1.septembri Liepājas Universitāte sadarbībā ar biedrību "Impact Hub Liepāja", Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldi, Liepājas Valsts tehnikumu un Liepājas Universitātes attīstības fondu uzsāk ERAF projekta "Inovāciju granti Liepājas studentiem jeb IGLS" (Nr. 1.1.1.3/21/A/004) īstenošanu. Projekta īstenošanas laiks ir 15 mēneši.

Projektā var iesaistīties visu līmeņu studējošie – sākot no vispārējās vidējās izglītības un profesionālās izglītības iestāžu izglītojamajiem līdz visu līmeņu un programmu studentiem Liepājā.

IGLS mērķis ir attīstīt studentu uzņēmīgumu, gūt profesionālo pieredzi dažādos uzņēmumos, kā arī sniegt atbalstu biznesa idejas izstrādē un uzņēmējdarbības uzsākšanā.

Aicināts ikviens interesents izmantot iespēju un pieteikt savu dalību šajā projektā, kas dos reālu ieskatu profesionālā vidē, gūstot praktisku pieredzi kādā uzņēmumā un par to saņemot stipendiju. Tāpat atbalstu nodrošinās projektam piesaistītie mentori un jomas profesionāļi, kuri ar dalībniekiem dalīsies savā pieredzē un zināšanās biznesa idejas realizēšanā un attīstīšanā.

Projektā norisināsies 4 cikli, katrs no tiem ilgs 6 mēnešus, no kuriem 4 mēnešu garumā notiek praktiskās dalībnieku aktivitātes – sava produkta veidošana vai prakse pie kāda uzņēmēja. Studenti tiek aicināti pieteikties gan individuāli, gan komandās, kā arī veidot savas darba komandas produkta vai pakalpojuma attīstībai projekta ciklu laikā.

Četru mēnešu periodā dalībniekiem ir iespēja saņemt ikmēneša stipendiju 200 eiro apmērā, kā arī finansiālu atbalstu savas biznesa idejas realizēšanai.

Dalība projektā būs noderīga jebkuru programmu studentiem. IGLS ir iespēja pārbaudīt savas idejas dzīvotspēju vai radīt pienesumu kā komandas dalībniekam kāda cita dalībnieka biznesa idejas realizēšanā. Radošo programmu studentiem iesakām IGLS projektu kā lielisku iespēju attīstīt kādu radošu produktu vai pakalpojumu un pirmos soļus uzņēmējdarbībā veikt profesionāļu uzraudzībā.

Universitātē aizvadīta "Nākotnes konference jauniešiem"


Piektdienā Liepājas Universitātē norisinājās "Nākotnes konference jauniešiem". Rudenīgās noskaņās Liepājas Universitātē viesojās ap 200 Liepājas vidusskolēnu, studentu un audzēkņu, kurus pasākuma laikā mentors Zuarguss rosināja attīstīt savas biznesa idejas un iesaistīties uzņēmējdarbībā, kā arī aicināja veikt personību paštestus. Dalībnieki izrādīja interesi par iespēju piedalīties turpmākajos projekta IGLS pasākumos un profesionāļu vieslekcijās par tematiem, kas veicina uzņēmējspēju attīstību un var nodrošināt panākumus nākotnes biznesa sekmēšanā.

Biedrības "Impact Hub" pārstāvis Salvis Roga konferences dalībniekus informēja, ka ar šī gada 1. septembri Liepājas Universitāte sadarbībā ar biedrību "Impact Hub", Liepājas pilsētas Izglītības pārvaldi,Liepājas Valsts tehnikumu un Liepājas Universitātes attīstības fondu uzsāk ERAF projekta "Inovāciju granti Liepājas studentiem jeb IGLS" īstenošanu. IGLS mērķis ir attīstīt studentu uzņēmīgumu, gūt profesionālo pieredzi dažādos uzņēmumos, kā arī sniegt atbalstu biznesa idejas izstrādē un uzņēmējdarbības uzsākšanā.

"Nākotnes konference jauniešiem" viesis Zane Sitenkova no SIA "TWINKLE LV" studējošiem izstāstīja savu uzņēmējdarbības pieredzes stāstu - par SIA "TWINKLE LV" izveidi, par produktu evolūciju un sasniegtajiem mērķiem.

Aicina uz jauniešu konferenci

23. septembrī pulksten 14 Liepājas Universitātes zālē notiks jauniešu konference, kuras mērķis ir mērķis ir iedvesmot un izglītot skolēnus un studentus.

Liepājas Universitāte sadarbībā ar “Impact Hub Liepāja”, Liepājas Valsts tehnikumu, Liepājas Izglītības pārvaldi un Liepājas Universitātes attīstības fondu aicina skolēnus no 16 gadiem un studentus uz jauniešu konferenci.

Tāpat konferenci apmeklēt tiek aicināti arī mācībspēki vai interešu izglītības vadītāji gan individuāli, gan piesakot studentu vai skolēnu grupas.

Pasākuma moderators būs Zuarguss Zarmass (Viesturs Dūle), izglītības centra ”11 Humans” dibinātājs, dažādu mācību metožu inovators izglītības sistēmā un organizācijās.

Konferencē par savas uzņēmējdarbības uzsākšanu un to, kā no vienas mugursomas radās zīmols, pastāstīs SIA “Twinkle LV” radītāja, liepājniece Zane Sitenkova, kuras zīmolu jau atpazīst lietotāji Latvijā un, kuras radītās preces bērniem ceļo pie klientiem uz dažādām pasaules valstīm.

Savā pieredzē dalīsies arī programmas ”Kurzemes Inovāciju granti studentiem” (KInGS) absolventi, kas jau saņēmuši finansējumu un mentoru atbalstu, un sākuši realizēt savu biznesa ideju. KInGS projekta dalībnieki ir arīdzan vieni no tiem, kas saņēmuši motivējošu ikmēneša stipendiju vairāku mēnešu garumā.

“Impact Hub” vadītājs Salvis Roga iepazīstinās jauniešus ar iespējām, ko piedāvā projekts ”Inovāciju granti Liepājas studentiem” (IGLS). Projektā var pieteikties jaunieši, kas vēlas gūt atbalstu meklējot prakses vai darba vietu, kā arī ir domājuši par pirmo soļu speršanu uzņēmējdarbībā.

Pirkumu grozs