Aicina Liepājas jauniešus un SMU konsultantus piedalīties “SMU fonda” aktivitātēs
18. septembrī pl. 17.00 biedrības “Impact Hub” telpās norisināsies pirmais “SMU fonda” iepazīšanās pasākums “SMU starts”, kurā neformālā gaisotnē pulcēsies Liepājas jaunieši, Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) konsultanti un uzņēmēji, lai iepazītos ar “SMU fonda” atbalsta iespējām, piedalītos paneļdiskusijās un konsultētos ar uzņēmējiem par atbalsta metožu pilnveidošanu ikdienas darbā ar SMU. Aicinām jauniešus (vecumā no 15 līdz 18 gadiem) un SMU konsultantus reģistrēties bezmaksas pasākumam, aizpildot pieteikšanās anketu.
Pasākuma mērķis ir veicināt SMU attīstību Liepājā un iepazīstināt jauniešus un SMU konsultantus ar “SMU fonda” plānotajām aktivitātēm, kas sniegs iespēju gan uzņēmējdarbībā ieinteresētajiem Liepājas skolēniem saņemt mentoru, finansiālu un cita veida atbalstu, gan SMU koordinatoriem strukturēt sekmīgu konsultantu iesaisti SMU attīstībā. “SMU aktivitātes Liepājā ir svarīgas un vajadzīgas, jo mūsu sabiedrībai ir vajadzīgi uzņēmēji un uzņēmīgi cilvēki. Mācību gada laikā piedāvājam plašu pasākumu klāstu un dažādu uzņēmējdarbības spēju veicinošu aktivitāšu pieejamību skolēniem Liepājas pilsētā, jo – tieši skolas laikā jauniešos veidojas un nostriprinas tādas īpašības kā uzņēmīgums un atbildība. SMU aktivitātes, reizē ar skolotāju pretīmnākšanu un atbalstu, veicina šo prasmju un īpašību attīstīšanu,” informē Liepājas Izglītības pārvaldes Pedagoģijas nodaļas eksperte jaunatnes un karjeras jautājumos Aelita Jankovska.
Pasākuma programmas ietvaros norisināsies gan kopējas tīklošanās aktivitātes skolēniem un SMU konsultantiem, gan tiks pievērsta uzmanība abu mērķgrupu individuālajām aktualitātēm:
No pl. 16.40 – Dalībnieku ierašanās un reģistrēšanās;
17.00 – Pasākuma atklāšana (Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga);
17.15 – Kas ir “SMU fonds”? (biedrības “Impact Hub” valdes loceklis Ralfs Roga);
17.40 – Kakao pauze;
17.50 – Paneļdiskusija jauniešiem (SMU “Spotloc” un SIA "QUICKSTACK" līdzdibinātājs Roberts Legzdiņš, SIA “VR RIVAL” dibinātājs un tehnoloģiju entuziasts Valdis Valters un Liepājas Raiņa vidusskolas direktors Kārlis Strautiņš);
17.50 – Iedvesma un apmācības SMU konsultantiem “Kā efektīvi mentorēt skolēnus?” (uzņēmējs, izaugsmes treneris, “Business Academy bakalaura programmas direktors un mentors Āris Birze);
18.50 – Noslēgums un tīklošanās.
Aicinām Liepājas jauniešus vecumā no 15 līdz 18 gadiem un SMU konsultantus reģistrēties bezmaksas pasākumam, aizpildot pieteikšanās anketu līdz 13. septembrim.
Šoruden “SMU fonda” ietvaros norisināsies vairāki pasākumi jauniešiem: 24 stundu “Ideācijas sprints” 10. un 11. oktobrī, 24 stundu “Prototipēšanas sprints” 1. un 2. novembrī, kā arī “SMU fonda” dalībniekiem tiks sniegtas priekšrocības kļūt par jauniešu kopienas “IMPULS” biedru un piedalīties citu projektu aktivitātēs, tai skaitā "Alumni Engagement Innovation Fund" granta projektā "Innovate Youth: empowering tomorrow's entrepreneurs" un jauniešu nodarbinātības veicināšanas projektā “Your Future profession”. Detalizēta informācija par pasākumiem un projektu aktivitātēm sekos drīzumā.
Aicinām sekot līdzi “SMU fonda” aktualitātem un biedrības “Impact Hub” aktivitātēm sociālo mediju platformās Instagram, Facebook un LinkedIn, kā arī mājaslapā.
“SMU fonda” iniciatīvas mērķis ir sniegt praktisku atbalstu skolēniem, sperot pirmos soļus savu uzņēmējdarbības ideju realizēšanā. Atbalsta ietvaros tiks nodrošināts gan finansiāls atbalsts materiālu iegādei, kuru pēc brīvprātības principa piešķirs Liepājas uzņēmēji, komersanti, organizācijas un privātpersonas, gan piesaistīti dažādu jomu mentori skolēnu ideju pilnveidošanai, kā arī būs iespēja piedalīties dažādos izglītojošos pasākumos. Tāpat fonda ietvaros plānots nodrošināt atbalstu SMU koordinatoriem un karjeras konsultantiem Liepājas mācību iestādēs, lai pilnveidotu sniegtā atbalsta metodes ikdienas darbā ar SMU.
SMU ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. Mācību nolūkos SMU pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē, t.i., skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. SMU nav juridiska statusa – tos pārstāv “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) (SMU iniciatīvas ilggadīgs organizētājs) un skolēna mācību iestāde. SMU konsultē un atbalsta SMU konsultanti un biznesa konsultanti.
“SMU fondu” pārvalda biedrība “Impact Hub”. Aktivitātes tiek īstenotas ar Liepājas Izglītības pārvaldes un Amerikas Savienoto Valstu vēstniecības Rīgā un ASV Valsts departamenta Studentu pakalpojumu inovāciju fonda (AEIF) atbalstu.
Projektā “Bizness tiešsaistē” top jauniešu uzņēmumi
Apritējuši seši mēneši, kopš biedrības “Impact Hub” jauniešu kopienas “IMPULS” jaunieši projektā “Bizness tiešsaistē” kopā ar nozaru ekspertiem apgūst dažādas prasmes un zināšanas savas tiešsaistes uzņēmējdarbības attīstīšanai. Līdz šim jaunieši ir apzinājuši savas esošās kompetences, definējuši biznesa idejas un uzsākuši aktīvu darbu to realizēšanas procesā. Paredzams, ka līdz projekta beigām tiks dibināti vismaz divi jauni uzņēmumi.
“Jaunieši ir definējuši savus ilgtermiņa mērķus un vīzijas, un soli pa solim attīsta savas iniciatīvas. Esam ieņēmuši zemo startu biznesa ideju attīstīšanā, kas sniedz gandarījumu, motivāciju un degsmi turpināt,” stāsta biedrības “Impact Hub” valdes loceklis un jauniešu kopienas “IMPULS” vadītājs Ralfs Roga. “Ideju dažādība svārstās no produktu un pakalpojumu pārdošanas līdz pat sociālo pakalpojumu sniegšanai, dažiem meklējam iespējas piesaistīt finanšu resursus jaunas nevalstiskās organizācijas dibināšanai, kas veicinātu plašākas darbības iespējas. Tuvākajā laikā pirmajām divām idejām dibināsim juridisku formu un prognozējam pirmos ienākumus jau pirmajā gadā.”
“Pēdējo sešu mēnešu laikā esmu ievērojami attīstījis savas komunikācijas, sadarbības, līderības un kritiskās domāšanas prasmes, piedalījos savā pirmajā hakatonā, kā arī “IMPULS” ietvaros man bija iespēja pievienoties citam “Impact Hub” projektam un bez maksas doties uz Spāniju, kur iemācījos vairāk par citām kultūrām, aprites ekonomiku un ļoti forši pavadīju laiku,” iespaidos dalās projekta “Bizness tiešsaistē” un jauniešu kopienas “IMPULS” dalībnieks Renārs Mihailovs. “Pateicoties projektam “Bizness tiešsaistē”, esmu ieguvis iespēju kontaktēties ar līdzīgi domājošiem, aktīviem, motivētiem un draudzīgiem jauniešiem.”
“Manuprāt, viens no lielākajiem ieguvumiem ir iespēja iepazīties ar līdzīgi domājošiem jauniešiem, veidot kontaktus un sadarbību, kas ir ne tikai profesionāli vērtīgi, bet arī personīgi iedvesmojoši. Projektā esmu ieguvusi jaunus draugus, iespējams, potenciālos sadarbības partnerus. Iepazīstoties ar citu dalībnieku stāstiem un pieredzi, esmu sapratusi, ka nav nekā neiespējama, ja ir vēlme un apņēmība sasniegt mērķus. Esmu atradusi ne tikai spēku sevī darīt, domāt un radīt, bet arī draugus, kuri tic man un es ticu viņiem,” atklāj projekta “Bizness tiešsaistē” un jauniešu kopienas “IMPULS” dalībniece Valērija Rodčenkova. “Pateicoties "IMPULSAM", esmu kļuvusi pašpārliecinātāka un drosmīgāka. Nodarbības un semināri sniedz vērtīgas iemaņas, piemēram, esmu uzlabojusi savas problēmu risināšanas, līderības, analītiskās un kritiskās domāšanas spējas, spēju ātri un efektīvi atrisināt negaidītas situācijas, vadīt un motivēt komandu, uzņemties atbildību par kopējo rezultātu, novērtēt situācijas objektīvi un pieņemt pamatotus lēmumus, tāpat arī projektu vadības un plānošanas prasmes, to organizēšanu un realizēšanu no sākuma līdz beigām. Projekts mudina izkāpt no komforta zonas un iesaistīties dažādās aktivitātēs, veicinot pašizpratni un personīgo izaugsmi.”
Līdz šim “Bizness tiešsaistē” nodarbībās ar savu pieredzi un zināšanām ir dalījušies vairāki zināmi eksperti: Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga, uzņēmējs un izaugsmes treneris Āris Birze, biznesa treneris Aldis Zauls, uzņēmējs un kiosku tīkla “Tāfele” saimnieks Kristaps Herbsts, elektroniskās komercijas speciālists Gusts Gudelis, uzņēmējdarbības un finanšu konsultants Ilgvars Skrīvers, “CE Portugal” projektu vadītāja Žjovana Passos Barbieri (Giovana Passos Barbieri), “Wellif.ai” līdzdibinātājs Gints Reķēns un “TechChill” un “Starwatcher.io” līdzdibinātājs Ernests Štāls. Projekta turpmākajā gaitā jauniešus konsultēs tādi zinoši nozaru profesionāļi, kā "Helve" inovāciju vadītājs Igors Uhaņs, mārketinga eksperts, “HSH Digital” līdzīpašnieks un “JL Training” dibinātājs Jānis Lielmanis un citi.
Projekta “Bizness tiešsaistē” mērķis ir celt jauniešu personīgo un profesionālo kompetenci, nodrošinot platformu jauniešu ideju realizēšanai un izveidojot uzņēmīgu jauniešu kopienu savstarpējam atbalstam un pieredzes apmaiņai. Projekta ietvaros jaunieši apgūst zināšanas par dažādām digitālajām platformām un rīkiem, e-komerciju, prezentēšanu, mārketingu, finansēm un ekonomiku, tiešsaistes uzņēmējdarbības modeļiem un nišām, gūst iedvesmu no dažādiem jomu ekspertiem un vairo izpratni par dažādiem procesiem pašvaldības, valsts un Eiropas Savienības līmenī.
Aicinām sekot līdzi projekta “Bizness tiešsaistē” jaunumiem biedrības “Impact Hub” sociālo mediju platformās Instagram, Facebook un LinkedIn, kā arī mājaslapā.
Projektu “Bizness tiešsaistē” īsteno biedrība “Impact Hub”, projekta “Erasmus+” Nr. 2023-3-LV02-KA154-YOU-000181908 ietvaros. Projektu finansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus un viedokli, un ne obligāti Eiropas Savienības, Eiropas Komisijas vai Valsts aģentūras (Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras) viedokli, kuras nav atbildīgas par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.Oktobrī taps jauns projekts jauniešiem - "Innovate Youth: empowering tomorrow's entrepreneurs"
"Impact Hub" pārstāvji piedalās apmācībās Spānijā par aprites ekonomiku un jauniešu iekļaušanu darba tirgū
- Zaļās prasmes, kas balstītas aprites ekonomikas principos;
- Sociālā un darba tirgus kontekstā balstīti apmācību veidi;
- Jauniešu ar mazāk iespējām iekļaušana, kas balstīta aprites ekonomikas principos.
Jau no 1. līdz 5. jūlijam
Santjago de Kompostela
norisināsies nākamās mācības, kurās pulcēsies jaunieši no katras partnervalsts, lai izzinātu aprites ekonomikas piedāvātās iespējas sociālajai un darba tirgus iekļaušanai.
Projektu īsteno biedrība “Impact Hub” sadarbībā ar Santjago de Kompostela pašvaldību, organizāciju “Paideia Galizas fonds”, biedrību “EIVA” un biedrību “Circular Economy Portugal - CEP” ar Eiropas Savienības fondu atbalstu.
#circulareconomy #youthinclusion
Liepājā tiek dibināts jauns SMU atbalsta instruments jeb “SMU fonds”
Lai atbalstītu un veicinātu skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) attīstību Liepājā, biedrība "Impact Hub" dibina Skolēnu mācību uzņēmumu fondu jeb “SMU fondu”, kas sniegs iespēju uzņēmējdarbībā ieinteresētajiem Liepājas skolēniem saņemt kvalitatīvu un pastāvīgu mentoru atbalstu, finansiālu atbalstu un iespēju apmeklēt iedvesmojošus, zināšanu un pieredzes bagātinošus pasākumus.
“SMU fonda” iniciatīvas mērķis ir sniegt praktisku atbalstu skolēniem, sperot pirmos soļus savu uzņēmējdarbības ideju realizēšanā. Atbalsta ietvaros tiks nodrošināts gan finansiāls atbalsts materiālu iegādei, kuru pēc brīvprātības principa piešķirs Liepājas uzņēmēji, komersanti, organizācijas un privātpersonas, gan piesaistīti dažādu jomu mentori skolēnu ideju pilnveidošanai, kā arī būs iespēja piedalīties dažādos izglītojošos pasākumos. Tāpat fonda ietvaros plānots nodrošināt atbalstu SMU koordinatoriem un karjeras konsultantiem Liepājas mācību iestādēs, lai pilnveidotu sniegtā atbalsta metodes ikdienas darbā ar SMU. Lai aktualizētu jauniešu uzņēmējdarbības prasmju attīstības nozīmi, biedrība "Impact Hub" īsteno dažādas aktivitātes, kas cieši saistītas ar uzņēmējdarbības atbalstu un jauniešu līderības prasmju un uzņēmīguma attīstību, tādēļ “SMU fonds” kalpos kā viens no atbalsta instrumentiem biedrības mērķu sasniegšanai.
SMU ir skolēnu veidots un vadīts mācību uzņēmums, kura darbībai piemīt izglītojošs raksturs. Mācību nolūkos SMU pilda īsta uzņēmuma funkcijas un darbojas reālā vidē, t.i., skolēni ražo un pārdod preces vai pakalpojumus. SMU nav juridiska statusa – tos pārstāv “Junior Achievement Latvia” (JA Latvia) (SMU iniciatīvas ilggadīgs organizētājs) un skolēna mācību iestāde. SMU konsultē un atbalsta SMU konsultanti un biznesa konsultanti.
“JA Latvia” ir sabiedriskā labuma organizācija un praktiskās biznesa izglītības eksperts Latvijas skolās, kā arī viens no 40 “JA Europe” un 118 “Worldwide” tīkla biedriem. “JA Latvia” katru gadu nodrošina Eiropā aprobētu un Latvijas vajadzībām pielāgotu praktiskās biznesa izglītības programmu un tās pieejamību aptuveni 120 000 skolēniem visā Latvijā un visos izglītības līmeņos. Tāpat “JA Latvia” nodrošina savu dalībskolu skolotājiem kvalifikācijas paaugstināšanas un tālākizglītības programmas gan Latvijā, gan ārzemēs. Organizācijas misija ir veicināt Latvijas tautsaimniecības attīstību, iesaistoties jaunatnes izglītošanā, uzņēmējspēju veicināšanā un jaunās uzņēmēju paaudzes veidošanā, mācību procesā sasaistot teorētiskās zināšanas ar praksi atbilstoši ekonomikai Latvijā, Eiropā un pasaulē.
Pieteikšanās līderības programmai Zviedrijā
ENG
Aicinām studentus un citus interesentus pieteikt dalību programmās "Green Alternatives for European Autonomy" un "EU Sparks for Climate"
Tulkojuma rezultātVēlies sadarboties ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem un radīt risinājumu kādam no Eiropas klimata izaicinājumiem, un laimēt 5000 eiro un pakalpojumus 30 000 eiro vērtībā? Pievienojies vienai vai abām inovāciju programmām: GAEA — "Green Alternatives for European Autonomy" un "EU Sparks for Climate"! Savu dalību abām programmām aicināti pieteikt gan studenti, gan citi interesenti, aizpildot reģistrēšanās anketu šePar GAEA:
Vēlies sadarboties ar līdzīgi domājošiem cilvēkiem, radīt risinājumu kādam no Eiropas klimata izaicinājumiem, un laimēt 5000 eiro un pakalpojumus 30 000 eiro vērtībā? Pievienojies vienai vai abām inovāciju programmām: GAEA — "Green Alternatives for European Autonomy" un "EU Sparks for Climate"! Dalību abām programmām aicināti pieteikt gan studenti, gan citi interesenti, aizpildot reģistrēšanās anketu šeit.
Par GAEA:
GAEA inovāciju programma fokusējas uz "zaļo" uzņēmējdarbību un ir paredzēta tiem, kas vēlas radīt jaunas inovācijas jaunuzņēmumos. Projekta pamatā ir ES zaļā kursa vadlīnijas un tā mērķis ir, izmantojot holistisku uzņēmējdarbības pieeju, veicināt inovācijas šādās jomās: atjaunojamā enerģija, ilgtspējīgas pilsētas, produktu un pakalpojumu dizains aprites ekonomikai, resursu efektivitāte un daudzas citas.
GAEA dalībnieku ieguvumi:
- Digitālais sertifikāts no vadošās Eiropas zaļās inovācijas iniciatīvas;
- Piekļuve "Boot Camp" apmācībām, jaunuzņēmumu attīstības materiāliem un rīkiem, un citiem svarīgiem jaunuzņēmumu dibināšanas resursiem;
- Tīklošanās ar nozares līderiem, veiksmīgiem uzņēmējiem un ārzemju studentiem;
- Iespēja uzvarēt programmas reģionālajā kārtā un turpnāt cīņu finālā "Final Incubation & Interregional - Innovation Challenge" kopā ar 40 citām komandām;
- Piekļuve GAEA starta pakalpojumiem līdz pat 30 000 eiro vērtībā.
Programma sāksies šovasar - aicinām pieteikt savu dalību līdz 7. jūnijam šeit.
Par "EU Sparks for Climate":
"EU Sparks for Climate" organizē Eiropas Komisija, un programmas mērķis ir apvienot Eiropas iedzīvotājus un pētniekus, lai risinātu lokālus ilgtspējas izaicinājumus hakatonā "European Citizens Hackathon Championship". Hakatons norisinās no 12. līdz 15. jūnijam (četru dienu laikā kopā 16 stundas pēcpusdienās un vakaros, dalībniekiem pievienojoties atbilstoši savām iespējām).
"EU Sparks" dalībnieku ieguvumi:
- Kļūsti par Eiropas līmeņa atslēgas partneri hakatonā "European Citizens Hackathon Championship" un sniedz savu ieguldījumu klimata problēmu risināšanā savā pilsētā, reģionā vai valstī.
- Iegūsti plašu kontaktu tīklu ekspertu, mentoru un žūrijas locekļu vidū;
- Uzvari hakatona reģionālajā kārtā un piedalies finālā Briselē, kurā uzvarētājkomanda iegūs 5000 eiro, piekļuvi Biznesa enģeļu investoru tīklam (Angel Investor Network), kopfinansēšanas kampaņai u.c.
Aicinām reģistrēt savu dalību līdz 3. jūnijam šeit.
Pasākumi norisināsies angļu valodā. Jautājumu gadījumā raksti ziņu uz nina@sustainabilityinnocenter.com
"Smart Move" hakatonā uzvaras laurus plūc "IMPULS" jaunieši
Aicinām jauniešus uz informatīvu pasākumu “Studiju iespējas ASV”
Liepājas Bērnu un jaunatnes centra struktūrvienība “Jauniešu māja” sadarbībā Amerikas Savienoto Valstu vēstniecība organizē informatīvo semināru jauniešiem par studiju iespējām ASV š.g. 10. maijā pulksten 15:00.
Vai jums ir sapnis par studijām ASV, bet trūkst skaidrības par ceļu, ko šajā virzienā izvēlēties? Mēs esam šeit, lai palīdzētu!
Amerikas Savienoto Valstu augstākās izglītības sistēma spēj kaut ko piedāvāt ikvienam. Dažas ASV koledžas un universitātes liek uzsvaru uz plašiem izglītojošiem principiem; citas uzsver praktiskas, ar nodarbinātību saistītas prasmes; vēl citas specializējas tehniskajās jomās, humanitārajās vai sociālajās zinātnēs.
- Izglītības sistēma Latvijā un Amerikā;
- Studiju pieteikšanās process;
- Izglītības iestādes izvēle;
- Studiju finansēšana.
Semināru vadīs Amerikas Izglītības Informācijas centra (EducationUSA Latvia) augstākās izglītības eksperte un konsultante ASV izglītības jautājumos Asnate Kivle. Amerikas Izglītības Informācijas centrs (EducationUSA Latvia) ir vienīgais oficiālais resurss Latvijā par augstākās izglītības iespējām ASV. EducationUSA Latvia ir daļa no ASV Valsts departamenta informācijas centru tīkla, kas nodrošina precīzu un aktuālu informāciju par akreditētajām augstākās izglītības iestādēm ASV.
Aicinām pieteikt dalību CRAFT projektam
Impact Hub Liepāja aicina pieteikt savu dalību CRAFT(European Action for Social Entrepreneurship Support) projektā, lai veicinātu sociālās uzņēmējdarbības tīkla veidošanu Eiropā. CRAFT projekts ir paredzēts maziem un vidējiem uzņēmumiem un to vadītājiem, pārstāvjiem, dažādu organizāciju pārstāvjiem, kā arī sociāli aktīviem sabiedrības locekļiem. Projektu realizē Austrija, Rumānija, Dānija, Nīderlande, Beļģija, Francija, Horvātija, Latvija.
Projekta mērķis ir ekosistēmas izveide “Peer- to – peer- academy”platformā, kurā dalīties ar ikdienā izmantojamiem rīkiem, kas atvieglo procesus profesionālajā darbībā(platformas, datu bāzes, biznesa kanvas u.c. bezmaksas rīki). Mērķis ir uzlabot šos te bez maksas pieejamos rīkus, lai tie būtu pielāgoti Jūsu vajadzībām, tādējādi šo platformu veidojot par vietu, kur dalīties pieredzē, iegūt kontaktus, veidot sadarbības, realizēt projektus un apmainīties zināšanām.
Projekta dalībnieku ieguvumi:
Bezmaksas dalība ikgadējā Impact Hub globālā tīkla “Makers Festival”, pieeja Impact Hub community platformai;
Komunikācijas kanāli ar 25 tūkstošu lielu auditoriju, 5 kuponi bezmaksas Mountain of Tomorrow DIY kursiem;
Vienas stundas konsultācijas sesija(diagnostika) par to, kā izmantot rīkus, lai vadītu atbalsta programmas sociālo inovāciju vai aktivitāšu realizētājiem;
1:1 Labāko prakšu apmaiņa kopā ar Impact Shakers. Raksts par Jūsu organizācijas darbību ziņlapā un sociālos kanālos(15 tūkstošu liela auditorija);
Bezmaksas pieeja 3 ikgadējiem DISIE Impact talks un konferencei(ikgadējai) par sociālo ilgtspēju un inovāciju(online);
Vebinārs par publisko un personīgo sadarbību sociālās uzņēmējdarības un sociālās ekonomikas attīstībā;
Zināšanu apmaiņa par izmantojamiem rīkiem kopā ar Toulouse Metropol partneriem;
Zīmola un komunikācijas konsultācija, ietver sevī trīs divu stundu konsultācijas no Impact Hub Liepāja.
Projekta komunikācijas valoda- angļu.
Uzņēmumi un organizācijas, kuri vēlās uzzināt vairāk par projektu, iesaisti un ieguvumiem, lūgums aizpildīt pieteikuma formu šeit.
Vairāk par projektu atradīsiet mājas lapā craftaction.eu
CRAFT
Info session about Plastic Fantastic Hackathon
Calling Plasticpreneurs!
Plastic Fantastic Hackathon
PLASTIC FANTASTIC is an international online Hackathon & acceleration program, where experts of diverse backgrounds from across Europe & the Mediterranean will gather together to hack the circle of plastic.
Starting in April 2024 with an international Hackathon, this program will incubate up to 30 plastic hacking solutions through a 2 week program, in order to spot the 3 winners that will be offered custom business support from April to July 2024!
During the PLASTIC FANTASTIC Hackathon, environmental & business experts, water & environmental activists, and impact entrepreneurs will work collectively to further develop solutions regarding the detection, monitoring, collection, valorisation and prevention as well as reuse of plastic litter.
Accelerate your solution & connect with the most prominent academia & business plastic hacking community!
The program is addressed to:
teams with innovative solutions on an idea stage,
recently established (up to 5 years) non (for) profit organizations,
recently established (up to 5 years) for profit companies,
Is this you or someone you know?
Then go to the website to apply until the 28th of March or send this email to that friend who is perfect for this entrepreneurship program.
Biedrība “Impact Hub” Liepājā atklāj sieviešu kopienu “CONNECT”
22. februārī biedrībā “Impact Hub” norisinājās jaunizveidotās sieviešu kopienas “CONNECT” atklāšanas pasākums, kuru apmeklēja vairāk kā 50 liepājnieces – dažādu jomu pārstāves. Pasākumā viesojās uzņēmēja un zīmola “Wild Spirit” veidotāja Dana Bela, lai dalītos savas darbības, izaugsmes un pieredzes stāstā, un iedvesmotu pasākuma dalībnieces īstenot savus profesionālās darbības mērķus. Lai kļūtu par daļu no kopienas un pievienotos turpmākajiem “CONNECT” pasākumiem, aicinām aizpildīt anketu ŠEIT.
“CONNECT” mērķis ir veidot atbalstošu vidi, kas veicina izaugsmi uzņēmīgu sieviešu vidū, neskatoties uz to, vai sieviete ir pašnodarbinātā, uzņēmuma vadītāja, frīlansere vai darba ņēmēja. Kopienas ietvaros paredzētas ikmēneša tikšanās reizes, iedvesmojošas lekcijas, dažādas tīklošanās aktivitātes savstarpējai pieredzes apmaiņai, un atbalsta sniegšana sievietēm gan idejas attīstīšanas posmā, gan uzņēmējdarbības procesos.
“Ideja par sieviešu kopienu “CONNECT” radās jau pirms kāda laika, tā kā ikdienā sanāk daudz strādāt gan ar jaunām biznesa idejām, gan konkrēti sievietēm, kuras vēlas uzsākt savu uzņēmējdarbību un nopelnīt, realizējot savu ideju,” stāsta idejas autore un biedrības “Impact Hub” mārketinga speciāliste Ilze Šupstika. “Ar šīs kopienas izveidi mēs vēlamies atbalstīt sievietes, cienot autentiskumu, ambīcijas un to, cik svarīga ir sievietes pašrealizācija. Arī turpmāk kopiena būs vieta sievietēm, kurā vienai otru atbalstīt, dalīties sasniegumos un izaicinājumies, kopā apgūt jaunas prasmes, veidot sadarbības un paskatīties uz sevis radīto produktu vai pakalpojumu no malas. Jau martā norisināsies nākamais kopienas pasākums, par kuru detalizēta indormācija sekos pa visam drīz.”
Atklāšanas pasākumā viesojās Dana Bela – uzņēmēja, kura radījusi apakšveļas zīmolu “Wild Spirit” un sevis ražoto produkciju pārdod gan Latvijā, gan ārpus tās robežām. Dana dalījās ar savu uzņēmējdarbības pieredzi, dzīves un biznesa izvēlēm, grūtībām un panākumiem – ar ko viņa sāka un kur viņas zīmols atrodās šobrīd, lai iedvesmotu pasākuma apmeklētājas un motivētu īstenot savus profesionālās darbības mērķus. Pasākumu apmeklēja vairāk kā 50 dalībnieces un dažādu jomu pārstāves, tai skaitā fotogrāfes, skaistumkopšanas speciālistes, projektu vadītājas, produktu radītājas, grafiskās dizaineres, autoservisa vadītājas, topošās uzņēmējas, finansistes un daudzu citu jomu pārstāves, kas apstiprina, ka sievietēm ir nepieciešams savstarpējs atbalsts un iedvesma, neatkarīgi no darbības jomas.
Sievietes, kuras vēlās saņemt informāciju par turpmākiem “CONNECT” pasākumiem un kļūt par daļu no kopienas, lūdzam aizpildīt anketu ŠEIT.
Plastic Fantastic online hackathon Q&R session
Do you have questions about participating in the international, online hackathon “Plastic Fantastic”?
Join the Info Webinar and Q&A session organized by the Impact Hub Athens team, on February 29th, at 10.00 CET. We will provide you with all the answers.
▶️ Learn More: bit.ly/3Sbl47S
Subscribe here to join: Zoom Registration Link
https://bit.ly/3whlIZj
Biedrība “Impact Hub” uzsāk tiešsaistes uzņēmējdarbības attīstīšanas projektu jauniešiem “Bizness tiešsaistē”
Pirmdien, 5. februārī ar atklāšanas pasākumu tika uzsākts projekts “Bizness tiešsaistē”, kurā 12 jaunieši ar neformālās izglītības metodēm apgūs dažādas uzņēmējdarbībai svarīgas kompetences. Projekta 12 mēnešu laikā jaunieši attīstīs savas biznesa idejas, trenēs savus esošos talantus un apgūs jaunas prasmes, kā arī veidos kopienu "IMPULS". Lai arī projekta dalībnieku uzņemšana ir noslēgusies, aicinām interesentus iesaistīties “IMPULS” aktivitātēs un kļūt par biedru, aizpildot pieteikuma formu šeit.
Apmācību cikla “Bizness tiešsaistē” mērķis ir celt jauniešu personīgo un profesionālo kompetenci, nodrošināt platformu jauniešu ideju realizēšanai un izveidot uzņēmīgu jauniešu kopienu savstarpējam atbalstam un pieredzes apmaiņai. Projekta gaitā jauniešiem būs iespēja piekļūt plašam mentoru un ekspertu tīklam, tikties ar lēmumpieņēmējiem un finanšu atbalsta institūciju pārstāvjiem Liepājas un Dienvidkurzemes novadā, vairot izpratni par dažādiem procesiem pašvaldības, valsts un Eiropas Savienības līmenī, kā arī apgūt zināšanas par dažādām digitālajām platformām un rīkiem, e-komerciju, prezentēšanu, mārketingu, finansēm un ekonomiku, tiešsaistes uzņēmējdarbības modeļiem un nišām, kā arī citas svarīgas kompetences uzņēmuma izveidei.Atklāšanas pasākumā “Bizness tiešsaistē” dalībniekus uzrunāja Liepājas valstspilsētas pašvaldības domes priekšsēdētāja vietnieks Salvis Roga, aicinot jauniešus mērķtiecīgi doties savu sapņu realizācijas virzienā, un projektā iegūtās zināšanas pielietot un pārbaudīt dzīvē. "Aktīvi un uzņēmīgi jaunieši ir milzu vērtība jebkurai pilsētai. “IMPULS” ir pulcējis fantastiskus jauniešus, kuriem acis deg veidot savu uzņēmumu un piepildīt vienu no saviem sapņiem. Tas būs čakls darbs, kritieni un celšanās, veiksmes un mācības, prieka mirkļi un pārdzīvojumi, kā arī neatņemama pieredze. Es no sirds jau lepojos ar šo!", dalās Salvis Roga.
Līdz ar šī projekta uzsākšanu, darbību uzsākt arī jauniešu kopiena “IMPULS”. Kopienas mērķis ir pulcēt līdzīgi domājošus jauniešus, kuri vēlas pilnveidoties profesionāli, ieguldīt darbu personīgajā pašizaugsmē, iepazīt uzņēmējdarbību, kā arī apgūt jaunas prasmes un iemaņas. Ikviens mērķtiecīgs jaunietis, kurš vēlas apgūt jaunas zināšanas, satikt sev līdzīgi domājošos un ieguldīties sevis attīstīšanā, ir aicināts pievienots jauniešu kopienai “IMPULS”, aizpildot pieteikumu šeit.
Projektu “Bizness tiešsaistē” īsteno biedrība “Impact Hub”, projekta “Erasmus+” Nr. 2023-3-LV02-KA154-YOU-000181908 ietvaros. Projektu finansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus un viedokli, un ne obligāti Eiropas Savienības, Eiropas Komisijas vai Valsts aģentūras (Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras) viedokli, kuras nav atbildīgas par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.
PLASTIC FANTASTIC online hackathon! APPLY NOW!
This is a shout-out to all the plasticpreneurs to apply until the 28th of March!!
PLASTIC FANTASTIC is an international online Hackathon & acceleration program, where experts of diverse backgrounds from across Europe & the Mediterranean will gather together to hack the circle of plastic.
Starting in April 2024 with an international Hackathon, this program will support up to 30 plastic hacking solutions through a 2 week program, in order to spot the 3 winners that will be offered custom business support from April to July 2024!
During the PLASTIC FANTASTIC Hackathon, environmental & business experts, water & environmental activists, and impact entrepreneurs will work collectively to further develop solutions regarding the detection, monitoring, collection, valorisation and prevention as well as reuse of plastic litter.
Accelerate your solution & connect with the most prominent academia & business plastic hacking community!
The program is addressed to:
teams with innovative solutions on an idea stage,
recently established (up to 5 years) non (for) profit organizations,
recently established (up to 5 years) for profit companies,
Is this you or someone you know?
Then go to the website to apply until the 28th of March or send this email to that friend who is perfect for this entrepreneurship program.
Wanna know more about what solutions are relevant & what is in for the winners?
Then join our Q&A session, organized by the Impact Hub Athens team, on the 29th of February, at 11.00 EEST & subscribing here (registration link: https://zoom.us/meeting/register/tJYkcuisrTIrGdHIvUUrWRk089tGETnQmGXF).
Have a great day & share it with a person who could be a great fit!
Plastic Fantastic online hackathon
📣 Calling all plasticpreneurs!
Exciting news for startups & non profits developing solutions towards detection, monitoring, collection, valorisation and prevention, as well as reuse of plastic litter.
▶️ The PLASTIC FANTASTIC international online Hackathon, organized by @REMEDIES, is now accepting applications!
🚀 Join us in April 2024 for a 2-week program, where we'll incubate pioneering plastic hacking solutions.
🌐 As part of the Plasticpreneurial community, we invite you to seize the opportunity to win custom business support!
▶️ Learn More: bit.ly/3Sbl47S
🔗 Apply here: https://shorturl.at/duELZ 👈🏼
*applications open until March 28th*
#PlasticFantasticHackathon #ImpactHubAthens #Remedies #DetectionMonitoring #PreventionValorization #PreventionZeroWaste
Aicina jaunietes pieteikties “WE C Business” 2. ciklam
Biedrība “Impact Hub” sadarbībā ar organizāciju “STARTcentrum” un “Tartu Radošo industriju centru” aicina jaunietes vecumā no 18 līdz 25 gadiem bez maksas piedalīties “WE C Business” 2. ciklā, kas norisināsies no šī gada maija līdz novembrim. Pieteikšanās, aizpildot reģistrācijas formu.
“WE C Business” mērķis ir sniegt iespēju jaunām sievietēm, kas vēlās vai jau ir uzsākušas uzņēmējdarbību, apgūt jaunas prasmes un zināšanas biznesa jomā, veicināt pieredzes apmaiņu un tīklošanos, kā arī attīstīt savu uzņēmējdarbību jaunā līmenī. Dalībnieces sagaida sešu mēnešu gara pieredzes programma, apmācības dažādos uzņēmējdarbības veicināšanas rīkos, kompetences celšana un jaunas zināšanas no vairākiem nozaru speciālistiem. Programma notiks angļu valodā.
Biedrības “Impact Hub” valdes locekle Zane Feldmane uzsver, ka pieteikties var gan tās, kas vēlas attīstīt esošu uzņēmējdarbību, gan tās, kam ir biznesa ideja un meklē nākamos soļus: “Šobrīd aktīvi norisinās projekta 1. cikls, kurā dalībnieces strādā pie savu ideju īstenošanas. Arī projekta otrajā ciklā dalībniecēm būs iespēja satikt vairākas sievietes-līderes starptautiskā kontekstā, atbalstošus mentorus no Latvijas, Zviedrijas un Igaunijas, kā arī veidot sadarbības tīklu ar citiem uzņēmējiem Centrālbaltijas reģionā. “WE C Business” sniedz iespēju iepazīties ar jaunākajām pārvaldības un dizaina metodoloģijām, riska vadības un komunikācijas stratēģijām, digitālā mārketinga, prezentēšanas un pārdošanas prasmēm, kā arī nodrošinās augsta līmeņa ekspertu mentoringu, iespēju celt savu uzņēmējdarbības kompetenci un veidot jaunus kontaktus starptautiskā līmenī.”
Programma tiks atklāta ar četru dienu pasākumu Igaunijā no 23. līdz 26. maijam. Pasākumā vienkopus tiksies visas 75 dalībnieces, lai tīklotos un veidotu kopienu, kā arī piedalītos dažādos semināros un darbnīcās, lai definētu savu biznesa ideju. Pasākumā dalībnieces tiks sadalītas mazākās atbalsta grupās, lai dalītos pieredzē un atbalstītu viena otru programmas laikā.
Turpmākajā projekta gaitā no maija līdz novembrim reizi mēnesī notiks tiešsaistes tikšanās atbalsta grupas ietvaros, lai motivētu un dalītos pieredzē, kā arī būs pieejamas konsultācijas ar dažādu jomu ekspertiem un mentoriem par 12 dažādām tēmām jeb moduļiem. Projekts tiks noslēgts 14.-17. novembrī ar noslēguma pasākumu Zviedrijā, kurā dalībnieces prezentēs projekta laikā sasniegto.
Programmā tiks uzņemtas kopskaitā 75 dalībnieces no Latvijas, Igaunijas un Zviedrijas. Pieteikšanās atvērta līdz 11. aprīlim un dalība programmā ir bez maksas. Vairāk informācijas un pieteikšanos meklē mājaslapā, kā arī “WE C Business” “Facebook” un “Instagram” kontos.
Programmu īsteno “STARTcentrum” (Zviedrija), “Tartu Radošo industriju centrs” (“Tartu Loomemajanduskeskus”) (Igaunija) un biedrība “Impact Hub” (Latvija). Projektu finansē Interreg Centrālā Baltijas jūras reģiona programmaa 2021.-2027.gadam un līdzfinansē Eiropas Savienība.
Aicina jauniešus piedalīties projektā “Bizness tiešsaistē”
Biedrība “Impact Hub” aicina jauniešus no 17 līdz 22 gadu vecumam pieteikties bezmaksas projektam “Bizness tiešsaistē”, kurš norisināsies hibrīdformātā 12 mēnešu garumā ar mērķi izveidot tiešsaistes uzņēmējdarbību. Projekta ietvaros jauniešiem būs iespējams apgūt dažādas prasmes un zināšanas tiešsaistes uzņēmējdarbības izveidei un kļūt par jaunizveidotās jauniešu kopienas “IMPULS” biedru. Aicinām aizpildīt PIETEIKUMA ANKETU līdz 16. janvārim.
Apmācību cikla “Bizness tiešsaistē” mērķis ir celt jauniešu personīgo un profesionālo kompetenci, nodrošināt platformu jauniešu ideju realizēšanai un izveidot uzņēmīgu jauniešu kopienu savstarpējam atbalstam un pieredzes apmaiņai. Projekta ietvaros 12 mēnešu garumā ik mēnesi notiks divas nodarbības, no kurām viena norisināsies tiešsaistē, otra – klātienē, biedrības “Impact Hub” telpās Liepājā, Strautu ielā 4. Projekta gaitā jauniešiem būs iespēja apzināt savas prasmes un kompetences veiksmīga uzņēmuma izveidei, piekļūt plašam mentoru un ekspertu tīklam, tikties ar lēmumpieņēmējiem un finanšu atbalsta institūciju pārstāvjiem Liepājas un Dienvidkurzemes novadā, vairot izpratni par dažādiem procesiem pašvaldības, valsts un Eiropas Savienības līmenī, kā arī apgūt zināšanas par dažādām digitālajām platformām un rīkiem, e-komerciju, prezentēšanu, mārketingu, finansēm un ekonomiku, tiešsaistes uzņēmējdarbības modeļiem un nišām, kā arī citas svarīgas kompetences uzņēmuma izveidei.
“Vēlamies projektā uzņemt motivētus jauniešus, darīt un darboties gribētājus, kuriem, iespējams, ir padomā biznesa ideja, bet nav skaidrs, ar ko sākt un kā pelnīt, vai arī šobrīd biznesa idejas vēl nav, taču ir iniciatīva uzsākt kaut ko savu, mācīties, pilnveidot sevi, izkāpt no savas komforta zonas un dalīties šajā piedzīvojumā ar sev līdzīgi domājošiem. Mūsu biedrības komanda būs kopā ar jauniešiem visus 12 mēnešus, lai sniegtu atbalstu un padomu,” stāsta biedrības “Impact Hub” valdes loceklis Ralfs Roga. “Pēc projekta noslēguma jauniešiem būs iespēja turpināt pilnveidoties un piedalīties dažādās izaugsmes veicinošās aktivitātēs un projektos biedrības “Impact Hub” jauniešu kopienas “IMPULS” ietvaros.”
Projektā tiks uzņemti 12 jaunieši no 17 līdz 22 gadu vecumam, kuru motivācija dalībai tiks rūpīgi izvērtēta. Dalība projektā pieejama bez maksas. Lai pieteiktos projektam, aicinām aizpildīt pieteikuma anketu.
Sīkāka informācija atrodama biedrības “Impact Hub” mājaslapā: http://liepaja.impacthub.net/bizness-tiessaiste/
Projektu “Bizness tiešsaistē” īsteno biedrība “Impact Hub”, projekta “Erasmus+” Nr. 2023-3-LV02-KA154-YOU-000181908 ietvaros. Projektu finansē Eiropas Savienība. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus un viedokli, un ne obligāti Eiropas Savienības, Eiropas Komisijas vai Valsts aģentūras (Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras) viedokli, kuras nav atbildīgas par tajā ietvertās informācijas jebkādu izmantošanu.
Pirkumu grozs
Pirkumu grozs ir tukšs.